U NOVIM GENERACIJAMA razlika između članice i člana, kandidatkinje i kandidata jedino je (i isključivo) gramatičke prirode!

Dok drugi pričaju o tome mi to živimo!

Na našim listama trenutno se nalazi 45% kandidatkinja s tendencijom da ih već na sljedećim izborima bude više od 50%.

U ovome trenutku 50% naših lista predvode NOSITELJICE! Arijana, Minela, Naida i Berina su samo mali dio te naše ekipe s dva XX kromosoma. Tu je naša koordinatorica Adna, predsjedateljica upravnog odbora (rukovodećeg tijela Pokreta) Selma, voditeljice općinskih odbora Amina i Berina (trebamo li reći da 50% naših općinskih organizacija vode žene a ostalih 50% muškarci), naše kolegice Neira, Nejra, Ajla, Samra, Amna, Sanela, Dženana, Amra, Sara, Sabina, Sena i još mnoge druge kandidatkinje i članice koje nose ovu našu kampanju.

Na kraju, u NOVIM GENERACIJAMA razlika između članice i člana, kandidatkinje i kandidata jedino je (i isključivo) gramatičke prirode! #zanovegeneracije